Publikacje o prawie konsumenckim

Publikacje na temat praw konsumenckich

Prawo konsumenckie powinno interesować każdego z nas. Dlaczego? Codziennie robimy zakupy, dokonujemy transakcji z przedsiębiorcami, a także korzystamy z różnego rodzaju usług. Tym samym, powinniśmy mieć rozległą wiedzę dotyczącą posiadanych praw. Dzięki temu nie będziemy łatwym celem dla nieuczciwych sprzedawców. Wiedza jest podstawową bronią w rękach każdego konsumenta. Warto stale ją poszerzać i aktualizować, a te publikacje będą w tym pomocne.

1.    Prawo konsumenckie w praktyce - https://www.ksiegarnia.beck.pl/15604-prawo-konsumenckie-w-praktyce-marzena-czarnecka

Jest to książka autorstwa dr Marzeny Czarneckeij i  prof. dr hab. Tadeusza Skocznego, w której można znaleźć informacje o nowelizacji ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów obowiązujące od 17 kwietnia 2016 roku.

2.    Prawo konsumenta - https://www.empik.com/prawo-konsumenta-opracowanie-zbiorowe,p1104054388,ksiazka-p

Książka stanowi zbiór ustaw i przepisów obowiązującym na rynku handlowym, zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych. Uwzględnione zostały tutaj zmiany w ustawach, dlatego wiedza jest aktualna. Dlaczego warto przeczytać tę książkę? Ponieważ stanowi praktyczny przewodnik po ustawach dotyczących prawa konsumentów.

3.    Nieuczciwe klauzule w prawie umów konsumenckich - https://www.gandalf.com.pl/b/nieuczciwe-klauzule-w-prawie-umow/

W tej książce znajdują się orzeczenia sądów dotyczące spraw prowadzonych wobec nieuczciwych sprzedawców. Każdy ma możliwość znalezienia podobnej sprawy do tej, która dotyczy jego samego, a tym samym można będzie zastosować podobne postępowanie.

4.    Ustawa o Prawach Konsumenta. Umowy zawierane przez Internet - https://www.empik.com/ustawa-o-prawach-konsumenta-umowy-zawierane-przez-internet-plucienik-aleksandra-kluska-michal-wanio-grzegorz,p1108360162,ksiazka-p

Książka powstała z myślą o przedsiębiorcach, którzy prowadzą działalność w internecie. W sposób szczegółowy są tutaj omówione przepisy obowiązujące od 25 grudnia 2014 roku w zakresie praw konsumenckich. Działalność online prześwietlana jest pod wieloma względami przez prawników, co pozwala na wprowadzenie do sklepów internetowych zmian, dzięki którym przedsiębiorca będzie mógł działać w interesie swoich klientów.

Wykaz wielu innych książek dotyczących prawa konsumenckiego możesz znaleźć na: https://bookmaster.com.pl/ksiazki-prawo-konsumenckie-ochrona-konsumencka-1746.